Obec Horný Hričov
ObecHorný Hričov

Novoročný príhovor starostu obce

Vážení spoluobčania,
6. január je pre veriacich spojený so zjavením Pána a príchodom Troch kráľov.

Vážení spoluobčania,

6. január je pre veriacich spojený so zjavením Pána a príchodom Troch kráľov. Je to tiež posledný deň, kedy oslavujeme Vianočné sviatky a podľa mňa je to aj deň, kedy skutočne bilancujeme čo sa nám v minulom roku podarilo a premýšľame nad predsavzatiami, ktoré by sme si chceli naplniť v Novom roku.

Ja Vám v mene svojom, ale i v mene všetkých zamestnancov obce Horný Hričov, prajem v roku 2024 naplnenie všetkých Vašich túžob, veľa pracovných úspechov pre pracujúcich, veľa štúdijných úspechov pre študujúcich, pre seniorov veľa radosti zo svojich blízkych a všetkým prajem hlavne veľa zdravia.

 

Stav obyvateľov k 31.12.2023 :          867 trvalý pobyt

                                                           448 mužov + 417 žien

                                                            z toho cudzinci 3 ( 1 muž a 2 ženy )

narodených detí bolo 8 z toho 3 chlapci a 5 dievčat

zosnulých bolo 8 z toho 4 muži a 4 ženy

prisťahovaní : 17

odsťahovaní : 8

 

Teraz by som mal skonštatovať, že rok 2023 bol lepší a úspešnejší ako roky 2020 až 2022...ale obávam sa, že nemôžem. Osobne ho považujem za jeden z najťažších a najzložitejších rokov. Po COVIDOVEJ dobe sme okamžite prehupli do boja mocnosti o svetovú vládu. Zrazu sa strach, ktorí sme mali z COVIDU zmenil na strach z vojny...a strach je jeden z najlepších nástrojov na manipuláciu ľudí.

Dôsledky vidíme všade naokolo...rozdelený je národ, rozdelení sú priatelia a rozdelené sú i rodiny. A prečo? Pretože sme prestali počúvať jeden druhého, prestali sme počúvať tých čo nás majú najradšej a mnohí z nás zabudli, že na veci môže existovať aj iný názor ako ten, ktorý sami  presadzujeme. Človek s iným názorom nie je okamžite náš nepriateľ, v mnohých prípadoch je to brat, sestra, otec, matka, priateľ, priateľka...ktorí len inak vnímajú okolitý svet a to, čo sa v ňom deje.

Dovolím si vysloviť osobnú túžbu...vráťme sa k porozumeniu, vráťme sa k láske...vymeňme si rozdielne názory a pokojne sa aj pohádajme...ale na konci dňa si podajme ruky, dajme si objatie a tešme sa zo života. Život je príliš krátky na to, aby sme ho  premárnili hádkami...

Chcem sa poďakovať všetkým občanom, ale i priateľom obce, ktorí sa v roku 2023 aktívne zúčastňovali na kultúrnom, spoločenskom a športovom živote našej obce. V prvom rade sú to poslanci obecného zastupiteľstva, ktorí svojím pragmatickým prístupom umožňujú obci napredovať.

Som veľmi hrdý na činnosť našich seniorov z Jednoty dôchodcov Slovenska, ktorí v roku 2023 trávili čas aktívnym spoločenským, ale i športovým životom. Ďakujem vedeniu JDS, ako aj jej všetkým členom.

Veľké poďakovanie patrí aj vedeniu a všetkým športovcom Telovýchovnej jednoty Horný Hričov, ktorí nás svojimi výkonmi reprezentujú v širokom okolí. Oveľa väčšie obce nám závidia činnosť TJ a angažovanosť funkcionárov a hráčov.

Poďakovanie patrí aj malej skupine nadšencov, ktorí sa snažia udržať nad vodou Dobrovoľný hasičský zbor.

Napriek ťažkej finančnej situácií sa obci darí udržať chod Základnej školy s materskou školou a to aj vďaka vedeniu školy a všetkých pedagogických ako aj nepedagogických zamestnancov. Veľká vďaka za Vašu prácu.

V neposlednom rade sa chcem poďakovať za spoluprácu a aktívny prístup k práci všetkým zamestnancom obce ako aj externým spolupracovníkom.

 

Na záver Vám všetkým prajem v roku 2024 len to najlepšie a nech sa Vám splnia aj tie najtajnejšie priania!

 

Dušan Ďuríček, starosta

 

Autor: Správca Webu

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Virtuálna prehliadka

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie