Obec Horný Hričov
ObecHorný Hričov

Znečistenie pri zberných kontajneroch

Pondelok 11.09.2023

Znečistenie pri zberných kontajneroch

Vážení spoluobčania,

dlhšie som sa odmlčal, pretože v obci sa nediali skutočnosti, ktoré by bolo potrebné komentovať. Dnes došlo ku zvratu a ja som nútení napísať pár slov.

Obec Horný Hričov ako jedná z mála (ak nie jediná) má poplatok za komunálny odpad vo výške 20,- € na osobu (v iných obciach sa poplatok pohybuje v rozmedzí od 25,- € až do 35,- € na osobu). V rámci tohoto poplatku je k dispozícií aj služba vo forme 4 voľne stojacích kontajnerov, z ktorých sú dva určené na BIO odpad, jeden na komunálny odpad a jeden na stavebný odpad. Toto je nadštandardná služba, ktorú obec môže poskytovať vďaka veľkorysosti spoločnosti T+T. 

V poslednom čase dochádza k extrémnemu zneužívaniu tejto vymoženosti a preto bude musieť obec Horný Hričov prijať radikálne riešenia.

V piatok 08.09.2023 musela obec objednať nakladač a špeciálny kontajner na to, aby sa odstránil odpad, ktorí občania nasypali aj mimo kontajnerov. Po odvoze a vyčistení vyzeral priestor ako na priložených fotkách. V pondelok 11.09.2023 vyzeral priestor v okolí kontajnerov tak ako na priložených fotkách. Viac to komentovať nemá zmysel.

Dátum vloženia: 11. 9. 2023 9:35
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 9. 2023 10:05
Autor: Správca Webu

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Virtuálna prehliadka

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie