Obec Horný Hričov
ObecHorný Hričov

Nela Lopušanová – naša hračka za žiakov na MS v hokejbale žien v Kanade

Nela Lopušanová – naša hračka za žiakov na MS v hokejbale žien v Kanade

Slovenky prehrávali s USA 0:2, ale dokázali otočiť na 3:2. Američanky potom vyrovnali, ale iba 14-ročná Nela Lopušanová takto rozhodla o našom triumfe v nájazdoch!

ŠTRNÁSŤROČNÝ TALENT BEZ NERVOV.

Slovenky prehrávali po 1. tretine 0:2, ale potom otočili na 3:2. Američanky ešte stihli vyrovnať, ale v nájazdoch už na slovenské reprezentantky nestačili. “Američanky boli veľmi dobré. Ale my sme si po prvej tretine povedali, že zaberieme a tak sa aj stalo. A som rada, že to napokon pre nás dobre dopadlo,” povedala útočníčka Nela Lopušanová.

Práve 14-ročná talentovaná hokejbalistka premenila ako jediná nájazd, brankárku “vykúpala” ako skúsená harcovníčka spôsobom, za ktorý by sa nehanbili ani hokejbalové mužské hviezdy. “Verím si a som rada, že mi dal tréner šancu. Teší ma, že som mohla pomôcť tímu,” povedala Lopušanová.

Jej nájazd sa stal hitom internetu, odvysielali ho aj viaceré slovenské televízie. “Počkala som si na pohyb  brankárky. Čakala som,  pokým padne na zem a potom som urobila rýchlu kľučku,” dodala.

Talent si Lopušanová od malička rozvíjala aj hrou s chlapcami. “Áno, pomohlo mi to, týmto chcem poďakovať viacerým ľuďom, ktorí sa o to postarali.”

A ako ju vnímajú spoluhráčky? Berú ju ešte ako školáčku, alebo je plnohodnotnou členkou kabíny? “V kabíne je to super, baby mi skvele pomáhajú. Nejaké srandičky tam sú, ale neberiem to vážne. Baby mi naozaj pomáhajú a som rada, že ich mám,” uzavrela Lopušanová.

Dátum vloženia: 24. 6. 2022 23:46
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 6. 2022 23:46
Autor:

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Virtuálna prehliadka

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie